Перед початком осінньо-зимового сезону Державне агентство розвитку туризму оновило перелік туристично-інформаційних центрів  (ТІЦ) України.

За час повномасштабного вторгнення їхня кількість у країні збільшилася майже на третину.  

За інформацією, що була зібрана ДАРТ 2021 року, в Україні діяли та надавали інформаційні послуги туристам 63 ТІЦ.

Наразі в Україні працює 88 Туристично-інформаційних центрів.

Найбільше – у західних регіонах країни – 47. Так, у Закарпатській області діє 17 ТІЦ, у Львівській – 9, з них 4 знаходяться у місті Лева,  в Івано-Франківській – 7, у Тернопільській та Хмельницькій областях – по 4 ТІЦ, у Волинській – 3, у Рівненській -2, на Буковині - 1.

У центральній частині України працює 22 Туристично-інформаційних центри. Розташовані вони в основному у великих містах – Вінниці, Дніпрі, Черкасах, Кропивницькому, Полтаві, Умані та Каневі.

На півночі країни діють 14  туристично-інформаційних центрів. У Житомирській області – 3, причому два з них знаходяться у Бердичіві. У Сумській та Чернігівській областях теж діє по 3 ТІЦ. У Київській області загалом працює 5 подібних центрів, два з них розташовані у центрі столиці.

На півдні працюють 4 ТІЦ, які в основному знаходяться в обласних центрах – Запоріжжя, Миколаїв, Одеса.

На сході України наразі працює лише один туристично-інформаційний центр – у Харкові.

Голова Державного агентства розвиту туризму Мар’яна Олеськів підкреслює, що карта туристично-інформаційних центрів має стати для українців, які пересуваються країною, своєрідним путівником, що допоможе отримати подорожуючим актуальну туристичну інформацію і зробити їхню подорож Україною цікавою і безпечною. «Кількість туристів у регіоні напряму залежить від якісної туристично-інформаційної інфраструктури. Однією з опор є туристично-інформаційні центри. Я вірю, що їх число зростатиме, а зим і якісь та кількість сервісів», – зазначила очільниця ДАРТ.

Повний перелік ТІЦ за посиланням

Нагадаємо, що нещодавно Державне агентство розвитку туризму України оновило перелік «Туристичних магнітів України». До розширеного списку увійшло понад 170 визначних туристичних місць з усіх 25 регіонів України, в тому числі Криму.