Протягом листопада-грудня 2021 року Державне агентство розвитку туризму України провело десять “Регіональних туристичних конференцій” для представників державних установ та туристичного бізнесу. Підсумкова конференція відбулась 7 грудня 2021 року в Києві.

У заходах взяли участь представники ДАРТ, ОДА, місцевих державних органів влади, ОТГ та туристичного бізнесу з усіх областей України.

Кожен регіон має свої особливості й свої проблеми, з якими потрібно працювати. Водночас є й спільні питання, які стосуються усієї України, а отже можуть бути вирішені системно та на законодавчому рівні за умови політичної волі та лобіювання з боку громадянського суспільства.

На жаль, як показала практика, людям критично не вистачає спілкування між собою. Часто зустрічається непорозуміння між містом та ОДА, або ж локальні громадські організації та агенції не знаходять підтримки у місцевої влади. Саме тому, організація таких заходів, які створюють платформу для продуктивної комунікації різних учасників туристичного ринку, є важливою практикою.

Під час конференції обговорювали новий Закон України «Про туризм», плани роботи ДАРТ на наступні роки, реалізацію й створення Національної туристичної організації у межах державно-приватного партнерства для розвитку туризму і маркетингу країни.

Учасники заходів також дійшли одностайної згоди про важливість співпраці та злагодженої комунікації задля розвитку регіонів, створення Організації з маркетингу дестинацій (DMO) та офіційної Національної туристичної організації.

За результатами обговорень домовились про початок роботи Комісії із питань підготовки до створення Національної туристичної організації, учасниками якої можуть стати представники організацій (асоціації, громадські організації, туристичні кластери тощо), які консолідують туристичний бізнес України в областях. Наразі вже завершився прийом заявок від організацій, які представляють консолідовані регіональні об’єднання, й найближчим часом буде проведено голосування між претендентами на  участь до складу Комісії.

Комісія є тимчасовим консультативно-дорадчим органом, створеним ДАРТ та відповідатиме за розробку положень, організаційно-правової форми DMO та НТО, а також удосконалення законодавчої та нормативно-правової бази України.

«Для нас надзвичайно важливо вести конструктивний діалог з областями щодо популяризації туристичного потенціалу, адже ми розуміємо, що розвиток туризму – запорука економічної успішності регіонів.
Водночас цей діалог повинен бути результативним й давати конкретні показники. Саме тому ми й плануємо створення Національної туристичної організації, до якої увійдуть представники туристичного ринку, що лобіюватимуть інтереси своєї організації, громади чи регіону на державному рівні», – підсумувала голова ДАРТ Мар’яна Олеськів.