До новин

ДАРТ та ТІКА в межах партнерства запустили перший аудіогід турецькою мовою

Сьогодні в Національному заповіднику «Софія Київська», у присутності Першої леді Туреччини Еміне Ердоган та Першої леді України Олени Зеленської, відбулася презентація турецькомовного аудіогіду.  

Цей пілотний проєкт був створений Державним агентством розвитку туризму (ДАРТ) разом з Турецькою агенцією зі співробітництва та координації (TIKA).

«Для нас дуже символічно, що перший аудіогід, який ми презентували цього року, – саме турецькою мовою. Ми хочемо, щоб кількість туристів, які проїздять до нашої країни з Туреччини, зростала з кожним роком і щоб вони захоплювалися не лише прекрасною природою України, смачною їжею, а й вивчали давню українську культуру. Наша спадщина сконцентрована в експозиціях різних музеїв та заповідників, і я впевнена, що турецьким гостям буде цікаво більше дізнатись про культуру, яка розвивалась по той бік Чорного моря», – зазначила очільния ДАРТ Мар’яна Олеськів.

Координатор програм Турецького агентства зі співробітництва та координації (ТІКА) в Україні Джунейт Есмер наголосив, що до України щороку приїздить приблизно 300 тисяч мандрівників із Туреччини, а Софія Київська – одна з найголовніших локацій, які викликають зацікавленість.

«Ми не лише відкриваємо вікно в історію цього собору, а й знайомимо гостей з Україною загалом. Ми віримо, що з цим проєктом ми надаємо нашим туристам можливість глибше пізнати багату історію України», - сказав пан Есмер.

Найближчим часом у культурних осередках країни з’являться ще 30 турецькомовних аудіогідів. Проєкт буде реалізовано в межах меморандуму про співпрацю, підписаного в серпні 2021 року, що об'єднує трьох ключових учасників – Міністерство культури та інформаційної політики, Державне агентство розвитку туризму, онлайн платформу MEGOGO, а також супутніх міжнародних партнерів.