Голова державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів на шпальтах відомого туристичного видання Skift звернулася із закликом до світової туристичної спільноти згуртуватися та покарати Росію за ті безчинства, що творить армія країни-агресорки в Україні.

«Я закликаю всю світову туристичну галузь діяти! Припиніть усі поїздки до Росії та будь-яку співпрацю з країною-агресором. Коли ви привозите мандрівників до Росії, коли ви співпрацюєте з Росією, ви також привозите їм свої гроші, які спонсорують криваву війну Путіна. Це жахливий злочин проти всього людства, особливо сьогодні, коли Росія вирішила погрожувати всьому світу ядерною зброєю. Ми просимо міжнародних готельних та туристичних операторів діяти НЕГАЙНО. Будь ласка, будьте на правильному боці історії, не ігноруйте цю жорстоку розправу над Україною, а просто зараз виступіть проти цієї війни», - закликала очільниця ДАРТ.

Також вона висловила впевненість, що такі обмеження та заборони допоможуть зупинити ганебну військову агресію проти України і наголосила на тому, що ті компанії, які досі не оголосили бойкот РФ, стають співучасниками воєнних злочинців:

«Я щиро вдячна тим, хто припинив співпрацю з Росією, однак у багатьох випадках компанії виконали лише половину з наших прохань. А є й ті, які ще досі нічого не зробили й свідомо продовжують бути співучасниками та спонсорами цього жахливого злочину».

Крім того Мар’яна Олеськів зазначила, що сьогодні українці єдині як ніколи у своєму бажанні допомогти своїм воїнам та один одному пережити важкі часи.

«На превеликий жаль, наша індустрія гостинності не може зараз робити те, що завжди робила найкраще — вітати туристів. Тепер вони роблять те, що мають робити — годують нашу армію в «гарячих» районах і приймають біженців у західній частині країни. Ми вдячні світовій індустрії гостинності за те, що вона приймає українських біженців по всій Європі. Це не той спосіб, яким ми хотіли подорожувати, але це нова реальність, в якій жінкам і дітям немає де зупинитися» .

Мар’яна Олеськів подякувала Генеральному секретарю Всесвітньої туристичної організації ООН і тим членам виконавчої ради, які підтримують припинення членства Росії в організації та закликала всі країни-члени проголосувати за це рішення під час Генеральної Асамблеї, яка відбудеться найближчим часом. 

«Цінності людства — це не порожні слова для цивілізації, ми сподіваємось, що НАТО врешті-решт закриє небо над Україною та забезпечать нас системами протиповітряної оборони. Однак і туристична галузь може багато чого зробити для підтримки нашої країни», - наголосила очільниця ДАРТ.

Повний текст звернення голови Державного агентства розвитку туризму України Мар’яни Олеськів читайте тут.