Назад до новин

Голова ДАРТ взяла участь у відкритті першого в Україні ознакованого маршруту Greenways «Полтава - Опішня»

11.5.2021

Сьогодні Голова ДАРТ Мар’яна Олеськів  взяла участь у відкритті першого в Україні ознакованого маршруту Greenways «Полтава - Опішня». Цей проєкт реалізовано на Полтавщині за ініціативи Голови підкомітету туризму Комітету гуманітарної та інформаційної політики ВР Дмитра Нальотова. Він спрямований на розвиток культури активного відпочинку та «зелених шляхів» України.

Шлях прокладений через Полтавську та Диканську громади й загалом сягає 85 км. Відстань від Полтави до Опішні складає 56 км й включає заїзд у три населені пункти (Великі Будища, Чернечий Яр та Диканьку) та сплав річкою Ворскла.

На маршруті передбачено кілька напрямків, тож кожен турист може обрати найоптимальніший для себе варіант.

Мандрівників направлятимуть відповідні вказівники, де буде зазначено кілометраж та час, який ще необхідно подолати до фінальної точки. Також є можливість скористатися інтернет-мапою.

Під час мандрівки туристи ознайомляться із культурно-мистецькою спадщиною Полтавщини, природним різноманіттям регіону та історичними торговими шляхами.  

В облдержадміністрації зауважили, що у майбутньому до маршруту планують приєднати також Більське городище.

Мар‘яна Олеськів наголосила, що у планах Агентства на цей рік - включити туристичний маршрут «Полтава – Опішня» до програми промоції «Мандруй Україною».

«Вірю, що така ініціатива дасть потужний резонанс, адже велотуриз усе більше набуває популярності серед українців, а особливо - серед молоді. Чудово, що Полтавська обласна державна адміністрація профінансувала такий проєкт ознакування. Така базова інфраструктура дасть поштовх для туристів приїжджати до області, ознайомлюватися з її природними локаціями та створить сприятливі умови для розвитку локального бізнесу», - коментує очільниця ДАРТ.