У межах програми відкритих інновацій для держсектору GovTech Lab Ukraine, котра реалізовується Global Government Technology Centre, Kyiv — відібрала три виклики, вирішення яких підвищить якість державних послуг. Серед них — проєктна ідея Державного агентства розвитку туризму України.
Станом на сьогодні державний Єдиний туристичний реєстр номінально функціонує як адміністративна база категоризованих готелів і ліцензованих туроператорів, утім не спроможний повноцінно збирати статистичні дані, у той час як значна частина сектору туризму перебуває в «тіні». Відтак, ЄТР потребує глобальної трансформації у сучасну аналітичну й управлінську систему. Це дасть змогу побачити реальний стан туристичної галузі, знизити адміністративне навантаження на бізнес, а також збільшити надходження громад від туристичного збору в декілька разів упродовж найближчих років.
GovTech Lab UA — перша українська програма відкритих інновацій, що допомагає впроваджувати сучасні цифрові рішення у держсекторі. Її реалізує Global Government Technology Centre Kyiv за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Всесвітнього економічного форуму та швейцарсько-української програми EGAP, що впроваджує Фонд Східна Європа.
Програма об’єднує державні установи, стартапи й технологічні компанії для пошуку та тестування ефективних рішень. На наступному етапі над оновленням Єдиного туристичного реєстру працюватимуть українські та міжнародні стартапи у партнерстві з держсектором.