Назад до новин

Мандруй Україною: як триває Велике будівництво та скільки вже доріг вдалось відремонтувати?

5.1.2022

Сприяння відновленню доріг до головних туристичних магнітів є одним із головних завдань Державного агентства розвитку туризму України. Тому, ще з самого початку створення, наше агентство активно співпрацює з Міністерством інфраструктури України та "Укравтодором" для визначення пріоритетних напрямків. Звичайно, попереду ще дуже багато роботи, але вже сьогодні можна побачити перші результати Великого будівництва.

Одеська область

На Одещині відремонтували понад 50 км доріг, які ведуть до морських курортів, зокрема, за маршрутами Кароліно – Бугаз – Грибівка – Санжійка та Приморське  –  Затока. Окрім того, нарешті завершили реконструкцію мосту через Хаджибейський лиман на трасі Київ – Одеса.

Миколаївська область

Відбулась реконструкція 37 км автошляхів у напрямку до курортного містечка Очаків та Чорноморської коси (траса Нечаяне – Очаків). Тут виклали два шари нового асфальтобетону.

Херсонська область

Вперше за 50 років існування дороги у напрямку до заповідника Асканія-Нова відбувся її капітальний ремонт. Наразі вже відремонтовано 22 км з підʼїздом до самого заповідника.

Запорізька область

Відновлено дороги до Азовського узбережжя, зокрема торік повністю відремонтували дорогу Василівка – Бердянськ протяжністю 119 км. Окрім того, вперше за 40 років відбулась реконструкція автошляху до курортного селища Кирилівка (42 км).

Донецька область

Відновлено 4,9 км дороги на маршруті до Національного природного парку «Святі гори». У 2022 році планується завершення робіт на відрізку 4,4 км.

Харківська область

У 2021 році відновлено дорогу до села Сковородинівка, де розташований Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди. У 2022 році відбудеться відновлення ще 30 км за маршрутом до водосховища Старий Салтів.

Черкаська область

Ведуться ремонтні роботи за маршрутом Канів — Чигирин — Кременчук до Шевченківського національного заповідника, завершення яких передбачається у 2022 році.

Волинська область

У 2021 році оновлено 45,5 км доріг за маршрутом Піща – Любомль у напрямку до Шацьких озер. Також відремонтовано 22,5 км дороги до озера Світязь  за маршрутом Шацьк – Вілиця – Прип'ять – Любохини. Ще 5,6 км автошляхів відновлені на ділянці від села Пульмо до урочища «Гряда».

Хмельницька область

Наразі вже відремонтували близько 85 км дороги в напрямку від Хмельницького до Кам'янця-Подільського. Залишилось відновити близько 15 км, що заплановано на 2022 рік. Також наступного року планується завершення робіт щодо відновлення дороги Кам’янець-Подільський – Стара Ушиця, яка веде до мальовничої Бакоти.

Львівська область

Завершили ремонт доріг Східниця – Пісочна, Львів – Пустомити – Меденичі та Мостиська – Самбір – Борислав, які ведуть до курортного міста Трускавець, смт Східниця та до фортів Першої світової війни.

У 2022 році планується відновлення автошляхів Київ – Чоп та Сколе – Славське до гірськолижного курорту “Славське”.

Закарпатська та Івано-Франківська області

Наразі відремонтовано 44,6 км дороги Нижні Ворота – Воловець – Міжгір'я. Нею можна дістатися до Національного природного парку "Синевир" та Букових пралісів – ці об'єкти є Всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО. Також відновлено найдовший маршрут області Мукачево – Рахів – Івано-Франківськ – Львів, що проходить через географічний центр Європи, село Ділове на Рахівщині.

Окрім того, активно триває відновлення доріг "Малого карпатського кола", зокрема відремонтовано автошлях Долина – Хуст: 44,4 км у Закарпатській та 45 км в Івано-Франківській областях. Дорога також веде до Національного природного парку "Синевир".