Реформа децентралізації дала органам місцевого самоврядування більше можливостей впливати на власний економічний розвиток.

На дводенному форумі  «Мегагромади: новий інструмент для розвитку регіонів», який нещодавно відбувся у Буковелі представники держави та бізнесу обговорювали шляхи підвищення спроможності громад та їхньої здатності до залучення зовнішніх ресурсів, в тому числі й для реалізації масштабних проєктів у сфері туризму.

Голова Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів, виступаючи перед делегатами форуму зазначила, що в майбутньому громади будуть відігравати ключову роль у післявоєнному відродженні країни, а туризм може стати справжнім драйвером місцевого економічного розвитку. «Об’єднання громад – це потужний сигнал для держави, яка розуміє, що саме ті регіони, де йде створення потужних кластерів, де об’єднуються місцеві органи самоврядування і бізнес варто підтримувати та інвестувати в їхню інфраструктуру».  

Вдячні організаторам Civitta, Easybusiness та Berman Group, які понад рік працювали з громадами в рамках проєкту «Пілотне впровадження ініціативи із розвитку Мегагромад» в рамках програми USAID АГРО за співпрацю.