31 травня 2021 року Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, народні депутати Дмитро Нальотов та Олександр Корнієнко, Голова Державного агентства розвитку туризму Марьяна Олеськів презентували дослідження ринку туристичної галузі, які провела компанія «Оперативна соціологія».

Консолідована туристична статистика і результати досліджень повинні стати виключною основою для ухвалення ефективних та економічно-обґрунтованих управлінських рішень. Саме тому презентовані дослідження є вкрай важливими для ДАРТ і всіх тих, хто займається туризмом.

Розуміючи мотивацію громадян і проблематику, можна побачити майбутні точки зростання і розробити відповідні механізми. Наприклад, зрозуміти мотивацію тих, хто має можливості, але не планує відпустку або щодо вибору того чи іншого виду відпочинку.

Як показали результати дослідження, 53,1% опитаних планують провести відпустку в Україні й лише близько 10% - закордоном. Серед тих, хто планує відпустку в Україні – 44,5% хотіли б відпочивати за межами своєї області.

Українці найбільше полюбляють  відпочивати на природі - 36,5%.  Водночас відпочинок на морі є більш популярним, ніж відпочинок у горах: 27,7% 🏖та 12,3%🏔 відповідно. А от охочих відпочивати у місті значно менше - лише 7,9%. Лідерство серед найпопулярніших туристичних регіонів гордо продовжують тримати🥇Одещина,🥈Львівщина та🥉Київщина. Також досить популярними є Івано-Франківщина та Закарпаття.

Серед найпопулярніших є:

🏖 Затока (серед морських локацій);

🏕 Асканія-Нова (серед природніх локацій);

🏘 Києво-Печерська Лавра та Старе місто Львова (серед міських локацій).

Водночас за результатами дослідження деякі області з величезним туристичним потенціалом не користуються очікуваним попитом. І це величезний сигнал задуматись над створенням сучасних туристичних продуктів та промоцією своїх регіонів.

З метою уточнення інформації найближчим часом ДАРТ ініціює серію як кількісних, так і якісних соціологічних і маркетингових досліджень, щоб визначити чітку мету, мотивацію і особливості подорожей українців.

Відеозапис презентації досліджень можете переглянути за посиланням.

Усі результати дослідження можна переглянути на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України