Голова Державного агентства розвитку туризму України Мар`яна Олеськів взяла участь у пресконференції на тему «Оцінка впливу COVID-19 на готельну індустрію України», під час якої обговорили проблеми, з якими зіткнулася туристична галузь в умовах карантинних обмежень.

За словами Голови ДАРТ, торік туризм зазнав значних втрат. Зокрема, збитки в галузі по всьому світу сягнули щонайменше 800 млрд доларів. Лише в Україні туризм втратив близько 60 млрд грн (понад 2 млрд доларів), зокрема й левову частку цього становить готельний бізнес. Олеськів також зазначила, що задля сприяння детінізації туристичного бізнесу та вирішення питання несплати ним податків, у 2020 році відбулося зниження ставки ПДВ для готелів до 7%.

«Для Державного агентства одним з пріоритетів на цей рік є створення Єдиного туристичного реєстру, що дасть змогу нам отримувати статистичні дані на щомісячній основі», - підсумувала очільниця ДАРТ.

Під час пресконференції відбулась також презентація результатів дослідження Ukrainian Hotel & Resort Association (UHRA), в межах якого опитали 122 готелі. Керівник напряму міжнародних відносин UHRA Іван Лунь зауважив, що переважна більшість опитаних - 93% - підтвердили загальний спад рівня виручки свого готелю у 2020 році. Так, у 21% готелів валова виручка скоротилась на 25-40%; у третини готелів - на 40-60%; ще у 30% опитаних готелів скорочення сягнули понад 60%.  Представник UHRA також розповів, що задля боротьби з наслідками пандемії готелі впроваджували різні інновації у роботі своїх закладів.

Учасники заходу переконані, що для відновлення обсягів готельного бізнесу України знадобиться ще не один рік.

Відеозапис трансляції за посиланням: https://youtu.be/Xs421MvCWhg