28 квітня 2021 року відбулася Онлайн-конференція "Літній сезон 2021: нові туристичні маршрути". Під час заходу учасники представили нові міжобласні тематичні маршрути та маршрути вихідного дня. Також презентували кілька вдалих прикладів успішних туристичних продуктів, створених громадами.

У період карантину важливо розуміти, що відпочивати та подорожувати Україно можливо саме завдяки регіональним турам. Відвідування сільських садиб віддалених від шумних  мегаполісів, ознайомлення з місцевими традиціями та гастрономією. У таких місцях сама природа зробила дистанцію між відвідувачами, що робить такі маршрути максимально безпечними.

Як зауважила керівник Офіс туризму Одещини при Агенція регіонального розвитку Одеської області Дар’я Сонячна, території, які сьогодні є потенційно привабливим для туристів, розташовані далеко від великих міст. Такі зони відпочинку унікальні тим, що у цих регіонах збереглась їхня автентичність, де можна скуштувати справжні крафтові страви, приготовані за давніми рецептами. Однак, вона також наголосила, що для туриста, окрім кулінарії та гастротурів, важливо й відкриття нових територій.

“Малий бізнес, який зосереджений на територіях Бессарабської України, розташований далеко від цивілізації. Це дає нам змогу сьогодні, в умовах карантину, відправляти туди групи, тому що більшість з них можуть приймати не більше 9-12 осіб одночасно. Це дає можливість групам, які приїжджають своєю автівкою відвідати Бессарабію безпечно, класно. Окрім того, усі локації "Дорога вина та смаку Української Бессарабії" входять у проєкт SafeTravel.govt.nz”, - розповідає Сонячна.

Багато людей досі не сприймають Донеччину як туристичну дестинацію, саме тому значну увагу ДАРТ приділяє, зокрема, розвитку туристичного потенціалу Донеччини. Керівник громадської організації Центр підтримки громадської активності «Крила» та керівник проєкту Крива Лука. Екотуризм Яна Синиця розповіла про перший брендований туристично-краєзнавчий маршрут у Донецькій області "Шлях, позначений сіллю". Зі свого боку, завідувач відділу краєзнавства та туризму Донецький обласний навчально-методичний центр культури Валентина Лимаренко представила новостворений туристичний маршрут "Таємниці підземного соляного світу ДП "Артемсіль".

Це справді унікальні місця, аналогів яким немає ніде у світі й про які повинні знати не лише місцеві жителі, але українці з інших регіонів, і навіть іноземці. Саме соляний туризм та соляні шахти можуть стати справжнім символом Донеччини й тією родзинкою, яка вабитиме туристів звідусіль.

Директор Туристичний оператор "Квітка Буковини", член ГО «Асоціація Туристична Буковина» Аліна Біла під час конференції розповіла про два унікальні тури: джип тур «Секретний Памір» та екскурсійний тур «Дністровські кручі». Перший тур передбачає подорож у незвідані місця буковинського краю, де тривалий час існувала секретна радіолокаційна станція «Памір». А пізнавальний екскурсійний тур знайомить мандрівників з Державний історико-архітектурний заповідник "Хотинська фортеця", Дністровський Каньйон, унікальним скельним монастирем над Дністром, та з найбільшою ГАЕС південної Європи - Новодністровською ГАЕС.

“Розробка таких проєктів сприятиме розкриттю різних куточків України, які свого часу були або недооціненими, або не мали ефективного маркетингу”, - підсумував головний спеціаліст відділу проєктної та організаційної роботи ДАРТ Юрій Жеребцов.

У заході також взяли участь:

Голова ГО «Кластер сільського зеленого туризму «Бойківський колорит» Оксана Клебан, яка поділилася практичним досвідом створення туристичного продукту громадою в смт. Вигода на Івано-Франківщині. Центр спадщини Вигодської вузькоколійки.

Директор Національний заповідник «Гетьманська столиця» Наталія Реброва, яка розповіла про особливості екскурсійного сезону в заповіднику у 2021 році. Зокрема, презентуватиме новий музей, нові експозиції та екскурсії, які чекатимуть на відвідувачів.

Заступник начальника управління Департаменту культури і туризму Полтавська обласна державна адміністрація Лілія Федорченко, яка презентувала розробку туристичних маршрутів у віртуальному форматі у межах «FindandFollow: Village Routers. Полтавська область». Цей проєкт дасть змогу туристам завдяки гаджетам самостійно відвідувати туристичні місця Полтавщини без додаткового залучення гідів, що дуже актуально сьогодні в умовах пандемії.

Запис конференції доступний за посиланням: https://fb.watch/5bQ9UB-X_z/