До новин

Скільки українців подорожує країною під час війни?

Перед початком оксамитового сезону Державне агентство розвитку туризму в партнерстві з проєктом UNICEF U-Report Ukraine провели онлайн-опитування щодо подорожей Україною під час війни.

Опитано понад 5 тисяч респондентів у віці від 14 до 34 років.

Згідно з дослідженням, з часу повномасштабного вторгнення – 24 лютого 2022 року, понад 45% опитаних українців подорожували країною з туристичною метою.  

За останні півтора року 26% опитаних мандрували регіонами країни 1-2 рази, 12% – 3-5 разів. Понад 5 разів подорожували Україною 7% респондентів.

Ставлення до подорожей через повномасштабну війну у 23% українців не змінилося взагалі.  21% зазначили,що, подорожуючи, вони підтримують економіку країни. Стільки ж заявили, що уникають будь-яких вояжів через можливу небезпеку.

Найбільше українці мандрують влітку. Про це заявили 48% опитаних. Навесні подорожують лише 4 %, восени майже 3%, взимку всього лиш 2%.

Більшість опитаних – 56%  –  заявили,що вибір сезону для подорожей залежить насамперед від часу відпустки чи канікул.22% відповіли, що на вибір вливає ціна, погодні умови мають значення також для 22% опитаних.  

Понад половина опитаних (54%) надає перевагу міському туризму та пішим прогулянкам. Екскурсії до історичних пам’яток та музеїв обирають 28% українців. 23% присвячують свій час відпочинку на пляжі. Подієвийтуризм користується популярністю також у 23% респондентів. Трохи менше – 22%  – люблять подорожувати країною зарадививчення гастрономічних спеціалітетів у регіонах. Активний відпочинок до душі 16%.Екотуризм є вагомим для 11% опитаних. Рекреаційному туризму надають перевагу майже 9% українців.

Голова Державного агентства розвитку туризму України,Мар’яна Олеськів зазначила, що внутрішній туризм за час повномасштабного вторгнення став тією основою, завдяки якій тримається туристична галузь країни в цілому.

«Мандрівки Україною сьогодні – це не тільки спосіб відпочинку, але й засіб фізичного відновлення і психологічного розвантаження,як для наших захисників і їхніх родин, так і для цивільних. А ще це спосіб підтримати економіку країни, яка сьогодні працює виключно на нашу оборону», -зазначила Голова ДАРТ.