Продовжуємо роботу над створенням туристичних кластерів.

Державне агентство розвитку туризму України та Громадська організація «Агенція регіонального розвитку таврійського об’єднання територіальних громад» підписали меморандум про співпрацю.

Головна мета спільної роботи – розвиток Агротуристичного кластера «Шляхами Трипільської Праматері» та створення транскордонного туристичного маршруту між Україною, Молдовою та Румунією.

На початку літа 2023 року 18 територіальних громад з трьох областей - Кіровоградської, Вінницької та Черкаської спільно з Національним дендрологічним парком «Софіївка», Державний історико-архітектурним заповідником «Легедзине», агенціями регіонального розвитку Вінницької та Черкаської областей підписали важливий документ, щодо розвитку туризму на території цих областей.

Амбіції учасників великі – спільно з ДАРТ створити туристичний маршрут від поселення Кукутень в Румунії до Небелівки на Кіровоградщині - місцями, де Кукутенсько-трипільська культура досягнула свого максимального розвитку.

Як зазначила Голова Державного агентства розвитку туризму, Мар’яна Олеськів Трипілля - одна з найдавніших цивілізацій Європи і створення туристичного маршруту пов’язаного з тисячолітньою історією цієї культури є винятковою можливістю показати та розказати як українцям, так і іноземцям про древню та унікальну історію України.