Диковинкою вважатимуть цю статтю люди, для яких поняття “музей” ототожнюється з історичними пам’ятками, покритими шаром пилу, що томляться в очікуванні погляду цікавих очей. Однак не варто забувати, що надворі вже двадцять перше століття, яке не втомлюється балувати нас нехарактерними ще кілька років тому новинками.
Однією з таких інновацій є Теребовлянський Музей – Майстерня. Не важко здогадатися, що розташований він у місті Теребовля, Тернопільської області. Можна багато чого розповісти про історію цього музею, етапи його створення, але зараз проведемо коротку екскурсію задля ознайомлення, що дасть змогу ліпше зрозуміти в чому особливість цього “сховища древніх пам’яток”. Безсумнівно, саме цей музей розвіює всі відомі нам стереотипи.
Насамперед хочемо відмітити унікальну експозицію, що імітує дерево, яке проходить від фундаменту музею аж до даху. Біля дерева ж є спеціально відведені місця для презентацій різних мистецьких експозицій.
Для нас стало звичним, що музей – місце для ознайомлення з історією, тобто брати у руки, чіпати, чи здійснювати будь-які дії стосовно експонатів строго заборонено. Такі умови майже унеможливлюють відвідування подібних місць родинами, звичайно. Звичайно, змінити на 100% ситуацію несила, у такому разі була б втрачена сама сутність музею. Натомість дирекція закладу ввела широкий спектр майстер-класів: декоративний розпис порцелянового посуду, розпис великодніх писанок, випалювання на дерев’яній основі, друк зображення на дереві, виготовлення виробів на гончарному крузі. Для любителів солодкого є чудова новина – у списку послуг також є дегустація меду та продуктів бджільництва. Як ви розумієте, сумувати не доведеться).
І останнє, але не менш важливе – діджиталізація експозицій. Дізнатися про прясельце біконічне, фібулу бронзову грибоподібну, кахель глиняний Ви зможете не лише з уст екскурсовода, але й за допомогою QR - кодів, розташованих біля скляних вітрин. Також можливе проведення аудіо-екскурсій не лише українською, але й англійською та польською мовами, що також дасть змогу ознайомитися з історією нашого краю гостям з інших країн.
Звісно, Музей-Майстерня не планує в межах наявних проєктів зупинятися на досягнутому, як і ми зі свого боку не переставатимемо популяризувати цікаві місця України.