Диковинкою вважатимуть цю статтю люди, для яких поняття “музей” ототожнюється з історичними пам’ятками, покритими шаром пилу, що томляться в очікуванні погляду цікавих очей. Однак не варто забувати, що надворі вже двадцять перше століття, яке не втомлюється балувати нас нехарактерними ще кілька років тому новинками.

Однією з таких інновацій є Теребовлянський Музей – Майстерня. Не важко здогадатися, що розташований він у місті Теребовля, Тернопільської області. Можна багато чого розповісти про історію цього музею, етапи його створення, але зараз проведемо коротку екскурсію задля ознайомлення, що дасть змогу ліпше зрозуміти в чому особливість цього “сховища древніх пам’яток”. Безсумнівно, саме цей музей розвіює всі відомі нам стереотипи.

Що ж то за музей на дереві?

Насамперед хочемо відмітити унікальну експозицію, що імітує дерево, яке проходить від фундаменту музею аж до даху. Біля дерева ж є спеціально відведені місця для презентацій різних мистецьких експозицій.

Для нас стало звичним, що музей – місце для ознайомлення з історією, тобто брати у руки, чіпати, чи здійснювати будь-які дії стосовно експонатів строго заборонено. Такі умови майже унеможливлюють відвідування подібних місць родинами, звичайно. Звичайно, змінити на 100% ситуацію несила, у такому разі була б втрачена сама сутність музею. Натомість дирекція закладу ввела широкий спектр майстер-класів: декоративний розпис порцелянового посуду, розпис великодніх писанок, випалювання на дерев’яній основі, друк зображення на дереві, виготовлення виробів на гончарному крузі. Для любителів солодкого є чудова новина – у списку послуг також є дегустація меду та продуктів бджільництва. Як ви розумієте, сумувати не доведеться).

І останнє, але не менш важливе – діджиталізація експозицій. Дізнатися про прясельце біконічне, фібулу бронзову грибоподібну, кахель глиняний Ви зможете не лише з уст екскурсовода, але й за допомогою QR - кодів, розташованих біля скляних вітрин. Також можливе проведення аудіо-екскурсій не лише українською, але й англійською та польською мовами, що також дасть змогу ознайомитися з історією нашого краю гостям з інших країн.

Звісно, Музей-Майстерня не планує в межах наявних проєктів зупинятися на досягнутому, як і ми зі свого боку не переставатимемо популяризувати цікаві місця України.