Цими вихідними Голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів з робочою поїздкою відвідала Стамбул. Тут, в ресторані Dönerci Serkan Usta, за участю всесвітньо відомих українських шеф-кухарів Євгена Клопотенка та Ігоря Мезенцева відбулась презентація традиційного українського борщу.

Під час свого виступу Олеськів зауважила, що український гастротуризм – особливий вид туризму, який може здивувати кожного. Вона також переконана, що саме цей вид туризму - одна з найсильніших сторін України, яка може привабити серйозні туристичні потоки до нашої країни.

“Куштування традиційних страв - невід’ємна частина подорожі будь-якого туриста. Борщ - це основа української кухні й кожен регіон володіє своїм унікальним рецептом цієї страви. Наприклад, на півдні, в Одеському регіоні, роблять борщ з рибою, на заході додають гриби”, - розповіла очільниця ДАРТ.

Нагадаємо, що минулого року борщ був зареєстрований як національна нематеріальна спадщина України й поданий до списку культурної спадщини ЮНЕСКО.

“Сьогодні ми активно працюємо над промоцією гастрономічного туризму в Україні й наше головне завдання - щоб українські страви були в меню ресторанів по всьому світі”, - підсумувала Мар’яна Олеськів.

У заході також взяв участь Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар.