До новин

Україна ініціювала створення Туристичного альянсу задля відновлення країни.

«Створення Туристичного альянсу для України — це важливий сигнал, що міжнародна спільнота готова не лише підтримувати нас у воєнний час, а й інвестувати у мирне майбутнє. Цей Альянс дозволяє нам об'єднати ресурси, досвід і бачення задля сталого розвитку», — зазначила перша заступниця Міністра розвитку громад та територій України Альона Шкрум.

10 липня 2025 року, в межах Конференції з відновлення України (URC Rome 2025) в Римі, Україна спільно з країнами-партнерками підписали Декларацію про наміри щодо створення Туристичного альянсу — відкритої міжнародної ініціативи на підтримку відновлення нашої держави через туризм. Першими до ініціативи офіційно доєдналися Італія, Чехія та Польща.

«Туризм — це засіб співпраці, взаємного пізнання й розвитку. Це інструмент економічного та соціального відновлення, який може і має йти поряд з матеріальною відбудовою України, сприяючи активізації місцевих громад, бізнесу, зайнятості й довіри. Італія, країна з однією з найсильніших туристичних традицій у світі, готова ділитися досвідом, знаннями та інструментами, щоб підтримати цей шлях», — заявила міністерка туризму Італії Даніела Сантанке у відповідь на ініціативу.

«Я вірю, що наша співпраця принесе позитивні зміни та допоможе туризму в Україні знову розквітнути. Україна має що запропонувати світу — від захопливої історії до унікальних краєвидів. І саме від нас залежить, чи побачить це світ», - додав заступник міністра Чеської Республіки Ян Флюкса.

Туристичний альянс для України — це міжнародна довгострокова співпраця у сфері туризму задля відновлення України.

«Альянс — це платформа для залучення міжнародного досвіду, ресурсів і експертизи. Його створення дасть змогу інтегрувати туризм у ширший процес повоєнного відновлення України. Це також і механізм зміцнення позиціонування України як майбутнього члена Євросоюзу та глобального туристичного партнера», — зазначила голова Державного агентства розвитку туризму Наталя Табака.

Ця платформа діятиме без створення окремих інституцій, втім стане ефективним координаційним майданчиком для діяльності у трьох ключових напрямках:

- сталий туризм і збереження культурної спадщини: підтримка проєктів, що допомагають громадам зберігати пам’ятки і локальні історичні об’єкти. Особливий акцент - на підтримці громад, які постраждали від війни;

- регіональне відновлення: країни-партнерки підтримуватимуть конкретні регіони України через проєкти відновлення туристичної інфраструктури, розвитку дестинацій, вдосконалення логістики та залучення інвестицій. Важливо, що ця підтримка базуватиметься на успішних міжнародних практиках і враховуватиме потреби громад;

- освіта, цифровізація та інновації: обмін досвідом, розвиток цифрових платформ, навчальні програми для фахівців туристичної галузі.

У майбутньому, в межах Альянсу узгоджуватимуться конкретні ініціативи та запускатимуться проєкти у співпраці з місцевими громадами, українськими та міжнародними організаціями.