Вперше за 170 років Україна претендує на проведення Всесвітньої виставки ЕКСПО у 2030 році. Місто-претендент – Одеса.

Перлина Чорного моря змагатиметься з південнокорейським Пусаном, італійським Римом, російською Москвою та саудівським Ер-Ріядом. Більше заявки не приймають, а обиратимуть з-поміж 5-ти учасників. Рішення про місце проведення ухвалюватимуть шляхом таємного голосування держав, які мають членство у МБВ, за принципом «одна країна = один голос». Результати будуть оголошені в жовтні 2023 року.

У разі перемоги в конкурсі, Одеса на півроку – з 1 травня по 31 жовтня 2030 року – стане одним із найвідвідуваніших міст планети.

Експо-2030 в Одесі пропонує тему «Відродження. Технології. Майбутнє». Основна суть теми – у питанні «Що означає бути людиною?». Організатори вважають, що Відродження – новий етап у розвитку суспільства, свідомого споживання та безвідходного виробництва. Мова про створення стійкої інфраструктури, сприяння інклюзивній і сталій індустріалізації, інноваціям і технологіям, а також комфортне життя для майбутнього покоління. Така тематика акцентується на інноваційному та технологічному майбутньому світу та повністю узгоджується з Цілями сталого розвитку ООН.

Голова державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів вважає, що проведення Всесвітньої виставки «Експо-2030» в Одесі – це, поміж інших факторів, унікальна можливість для України показати свій неймовірний туристичний потенціал.

«Нагадаю, що свого часу заради EXPOзбудували легендарну Ейфелеву вежу у Парижі та знаменитий Атоміум у Брюсселі. Виставка є однією з ключових точок економічного приросту країни, а також мегамагнітом длятуристичних хвиль. Одеса сьогодні – одне з найуспішніших і найрозвинутіших міст України.У разі перемоги, вся країна отримає промоприскорення, величезну кількість туристів, зокрема налаштованих на розвиток бізнесу в нашій країна», – заявила очільницяДАРТ.

Нагадаємо, що Всесвітня виставка Expo – це велика міжнародна подія, на якій країни демонструють свої здобутки в інноваціях, технологічних розробках, презентують свою культуру, традиції та пропонують бачення майбутнього. Виставка проходить раз на 5 років і на неї приїжджають мільйони туристів з усього світу. Конкурс міст, які хочуть приймати виставку, розпочинається майже за 10 років до дати проведення, аби переможець встиг підготуватися.

Найближча дата проведення Всесвітньої виставки –  від 13 квітня до 13 жовтня 2025 року. Подія відбудеться в Японії, а її головною темою стане «Проєктування суспільства майбутнього для нашого життя».