До новин

Україна вперше в історії очолила Європейську Комісію ВТО ООН

На 68-му засіданні Європейської Комісії Всесвітньої туристичної організації ООН, що відбулось у місті Софія (Болгарія), Україну обрали головуючою у цьому органі.

Голова Державного агентства розвитку туризму Мар'яна Олеськів повідомила, що головування в Комісії Європейського регіону відкриває перед Україною нові можливості для співпраці з країнами Європи та світу на професійному міжнародному рівні.

«Україні стане легше відновлювати виснажену та зруйновану війною туристичну інфраструктуру. Ми активно співпрацюємо з ВТО ООН особливо у час війни. Нашим першим кроком на шляху до перемоги було виключення росії з цієї організації у 2022 році. Тепер час інтегруватись у велике європейське середовище і зайняти там свою унікальну нішу», – заявила Голова української делегації. «Я впевнена, що наш досвід зіграє ключову роль у формуванні нової архітектури європейського туризму, оскільки саме ця галузь, на мій погляд, є головним індикатором миру та процвітання будь-якої країни світу».

ВТО ООН складається з шести регіональних комісій – Африка, Америка, Східна Азія та Тихоокеанський регіон, Європа, Південна Азія, Середній Схід. Україна головуватиме у Європейській комісії протягом двох років.

Довідково: Всесвітня туристична організація (World Tourism Organization, UNWTO) — створена в 1975 році спеціалізована установа ООН, націлена на просування відповідального, стійкого та загальнодоступного туризму. Україна є повноправним членом ВТО від 1997.

27 квітня 2022 року на Генеральній асамблеї ВТО ООН більшістю голосів було зупинено членство росії в цій організації. Зазначимо, що це Єдиний орган при ООН, який анулював членство росії у своєму складі.