Назад до новин

Відбулося установче засідання українсько-грузинської експертної Робочої групи з питань туризму

16.7.2021

Грузія і Україна - стратегічні партнери у багатьох сферах, починаючи від питань спільного політичного позиціонування на міжнародній арені, взаємопідтримки і закінчуючи міжлюдськими стосунками. Для обох наших країн сфера туризму дуже важлива з точки зору розвитку економіки, оновлення інфраструктури, залучення інвестицій та демократичного розвитку.

Так, сьогодні в Тбілісі відбулося установче засідання українсько-грузинської експертної Робочої групи з питань туризму під співголовуванням заступника Міністра культури та інформаційної політики України Лариси Петасюк. Від імені грузинської сторони зі вступним словом виступила заступниця Міністра економіки та сталого розвитку Грузії Маріам Кврівішвілі. 

Під час засідання Голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів висловила вдячність грузинським експертам за допомогу у створенні системи туристичної консолідованої статистики в Україні. Вона зауважила, що на сьогодні це одне з найперших і найважливіших завдань Агентства. 

“Найближчим часом ми запускаємо опитування іноземців на кордонах, і нам цікаво буде дізнатися що саме громадянам Грузії цікаво подивитися у нас, як і де саме вони планують свій відпочинок. Для нас це дуже важливо, і ми чекаємо грузинських туристів в Україні. Сподіваємося, що і мешканці Грузії будуть відкривати для себе Україну туристичну”, - повідомила очільниця ДАРТ. 

Українська сторона також наголосила на необхідності послаблення вимог до вакцинованих туристів, що прибувають з України, зокрема скасування другого ПЛР-тесту, який здають на третій день перебування в Грузії. 

Серед інших важливих питань, обговорили:

  • взаємну лібералізацію цін; 
  • розширення географії авіарейсів між двома країнами; 
  • регулярний обмін інформацією щодо запланованих заходів на території двох країн (можливість організації спільних заходів);
  • налагодженням багатосторонньої співпраці між регіонами наших країн та створення спільних туристичних продуктів для третіх країн;
  • забезпечення інформаційної підтримки та створення спільних двомовних туристичних продуктів;
  • збільшення контактів між бізнесом та профільними асоціаціями обох країн, розвитком MICE-туризму. 

Голова ДАРТ також зауважила, що Україні є що запропонувати грузинським туристам і в галузі медичного та оздоровчого туризму, зокрема чимало медичних та рекреаційних закладів високого рівня в Карпатах, Чорноморському узбережжі та на території всієї країни.

“Переконана, що створення двосторонньої постійно діючої робочої групи є позитивним кроком і можливістю оперативно вирішувати усі нагальні питання. Ми відкриті для співпраці”, - підсумувала Мар’яна Олеськів.