До новин

Відновлення України: ДАРТ консолідує підтримку ЄС та світової туристичної спільноти

17-18 травня в місті Львів відбулася знакова подія для українського туризму – «RecoveryTourism Industry Summit: Integration Restoration Innovations in Hospitality». Національний туристичний саміт, організований Державним агентством розвитку туризму України (ДАРТ) у партнерстві з Асоціацією готелів та курортів України(UHRA).

Захід пройшов в межах програми EU4Business за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини.

30 іноземних та вітчизняних спікерів, 5 панельних дискусій, понад 7 годин прямої трансляції.

Цьогоріч на саміт, який вже вдруге проходить в Україні, завітали поважні іноземні гості – президент та СЕО World Travel and Tourism Council – Джулія Сімпсон, депутат Європарламенту Іштван Уйгеї та президент «Hotel Star Union» Маркус Лютхе.

На відкритті саміту, звертаючись до присутніх представників світової та вітчизняної туристичної спільноти і народних депутатів, Голова ДАРТ Мар’яна Олеськів наголосила, що сьогодні необхідно зробити все можливе для того, щоб туристична галузь України інтегрувалась у Європейську і згодом у світову системи. «Попереду багато роботи та підтримка найвпливовіших постатей у світовій туристичній індустрії очевидна. В цей непростий час для нас критично важливими є так і друзі».

Президент та СЕО World Travel and Tourism Council Джулія Сімпсон, яка, на запрошення очільниці ДАРТ, вперше відвідала Україну, під враженням від гостинності українців зазначила, що Україна має потенціал стати одним з найбільших туристичних відкриттів для світу. «Ви маєте прекрасну природу, культуру та історію; у вас чудова кухня, неймовірний рівень готельного сервісу; ви маєте також курорти, на базі який можна розвивати медичний туризм. Все це разом робить вашу країну унікальною туристичною дестинацією. А відновлення роботи аеропорту у Львові буде великим поштовхом і прямим сигналом для світу, що в Україну можна інвестувати. Я знаю багато прикладів країн, які відновилися після подібних криз саме завдяки туризму», - сказала пані Сімпсон.

Депутат Європарламенту Ііштван Уйгеї, звертаючись до присутніх, висловив захват тим, що попри страшний вплив війни, життя в країні вирує і українці мужньо виборюють свою свободу та майбутнє. «Вже зараз потрібно показувати іноземцям що до України варто приїжджати. Таким чином, ви зможете залучати іноземних туристів до прямої підтримки економіки вашої країни. І Європарламент готовий допомогти у налагодженні цих мостів між Україною та світовим ринком туризму для підтримки вашої країни».

Протягом майже семи годин гості та учасники саміту вели діалог про те, як інтегрувати Україну у європейський та світовий туристичний простір, покращити економіку громад через сталий розвиток туризму в регіонах. Запрошені обговорили сучасні моделі менеджменту туристичних дестинацій, створення безбар’єрного середовища на туристичних локаціях, а також інтеграцію у сферу гостинності гастрономічного та культурного різноманіття нашої країни.

Виступи усіх спікерів, які брали участь у п’яти панельних дискусіях, були об’єднані одним меседжем – працювати над відновленням галузі потрібно вже сьогодні, щоб після нашої перемоги бути готовими приймати гостей з усіх куточків світу, будувати нові партнерства та наочно демонструвати, що Україна має потенціал стати одним із топових туристичних напрямків.  

Другий день саміту був присвячений воркшопу для представників громад, на якому експерти з інклюзивності та доступності туристичного простору, збереження культурної спадщини та автентичної архітектури розповідали про особливості роботи на цих напрямках галузі.

Перед початком воркшопів був підписаний тристоронній меморандум між Державним агентством розвитку туризму України, Громадською спілкою «Асоціація вʼїзних туроператорів України» та Асоціацією готелів та курортів України. Підписанти зголосилися співпрацювати задля відновлення конкурентоспроможності туристичної галузі України та розширення ринку якісних туристичних послуг.

Довідково:

Програма міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaftfür Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше.

Партнери заходу: Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Львівській обласній військовій адміністрації та Львівській міській раді – за підтримку та допомогу у проведенні саміту.

Зміст публікації є виключною відповідальністю ДАРТ і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу та уряду Німеччини.